Marek Krajčí

Marek Krajčí, zdroj wikipédia

MUDr. Marek Krajčí (∗ 24. marec 1974, Bratislava) je slovenský politik, detský kardiológ, zakladateľ a riaditeľ platformy Kresťania v meste, hudobník, skladateľ a textár. V súčasnosti je poslancom Národnej rady Slovenskej republiky, členom poslaneckého klubu ] a tieňovým ministrom zdravotníctva. Je ženatý, s manželkou Kamilou má 5 detí a žije v Bratislave.

Povolanie Marek Krajčí je lekár - detský kardiológ. 18 rokov pracuje v Detskom kardiocentre SR, jedinom špecializovanom centre pre liečbu detských vrodených a získaných ochorení srdca. Je autorom a spoluautorom viacerých odborných publikácií, kazuistík, prednášok a posterov.http://www.detskekardiocentrum.sk/rs/index.php Aktívne pomáha aj Nadácii Detského kardiocentra.

Kresťania v meste Je zakladateľom a riaditeľom platformy Kresťania v meste, ktorá v Bratislave prepája viac ako 30 spoločenstiev, kresťanských komunít a rôzne mimovládne organizácie. Práca, ktorú rozvinul, je založená na priateľských vzťahoch a stala sa základom pre realizáciu mnohých spoločných podujatí, benefičných koncertov, verejno-prospešných a charitatívnych akcií s dosahom na celú spoločnosť. - O nás

Medzi najznámejšie projekty platformy patrí jej festival Milujem svoje mesto, počas ktorého stovky dobrovoľníkov pomáhajú núdznym, sociálnym zariadeniam a v spolupráci s mestskými časťami čistia a revitalizujú verejné priestranstvá, parky a lesy.

x

Viac na wikipédii.

Marek Krajčí má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí hudobní skladatelia, Narodenia 24. marca, Narodenia v 1974, Osobnosti z Bratislavy, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo