Marek Krajčí

Marek Krajčí, zdroj wikipédia

MUDr. Marek Krajčí (* 24. marec 1974, Bratislava) je slovenský politik, ktorý od 21. marca 2020 do 12. marca 2021 pôsobil ako 18. minister zdravotníctva Slovenskej republiky, detský kardiológ, zakladateľ a predseda správnej rady platformy Kresťania v meste, hudobník, skladateľ a textár. V rokoch 2016 – 2020 bol poslancom Národnej rady Slovenskej republiky, členom poslaneckého klubu OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti, bývalým podpredsedom Výboru NR SR pre zdravotníctvo a bývalým tieňovým ministrom zdravotníctva hnutia OĽANO.

Životopis

Marek Krajčí pracoval viac ako 20 rokov v Detskom kardiocentre ako detský kardiológ. Je ženatý, s manželkou Kamilou má 6 detí a žije v Bratislave.

Kresťania v meste

Je zakladateľom platformy Kresťania v meste, ktorá v Bratislave prepája viac ako 30 spoločenstiev, kresťanských komunít a rôzne mimovládne organizácie. Práca, ktorú rozvinul, je založená na priateľských vzťahoch a stala sa základom pre realizáciu mnohých spoločných podujatí, benefičných koncertov, verejno-prospešných a charitatívnych akcií s dosahom na celú spoločnosť. Medzi najznámejšie projekty platformy patrí jej festival Milujem svoje mesto, počas ktorého stovky dobrovoľníkov pomáhajú núdznym, sociálnym zariadeniam a v spolupráci s mestskými časťami čistia a revitalizujú verejné priestranstvá, parky a lesy.

x

Viac na wikipédii, wikidata Q26198001.

Marek Krajčí má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí hudobní skladatelia, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo