Marcel Dúbravec

Marcel Dúbravec (* 24. október 1948, Ružomberok – † 27. apríl 2006, Ružomberok) bol slovenský maliar, grafik a ilustrátor.

Životopis

Základnú školu a ľudovú školu umenia navštevoval v Ružomberku. V rokoch 1967 – 1973 študoval na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave u profesorov Albína Brunovského, Vincenta Hložníka a Oresta Dubaya.

Tvoril a pedagogicky pôsobil v rodnom Ružomberku, kde bol spoluzakladateľom Školy úžitkového výtvarníctva, no spolupracoval aj s Katedrou výtvarného umenia Pedagogickej fakulty Katolíckej univerzity a s ľudovou školou umenia. Tvoril monumentálne realizácie v architektúre, knižné ilustrácie, zátišia a krajinky. Inšpiráciu nachádzal najmä v liptovskej a oravskej prírode. Realizoval individuálne aj kolektívne výstavy.

Osobný život

S manželkou Katarínou, rod.

x

Viac na wikipédii, wikidata Q12770996.

Marcel Dúbravec má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí maliari, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo