Lucia Eggenhofferová

Lucia Eggenhofferová, umelecké meno Lucia Eggen (∗ 1977, Veľký Krtíš) je slovenská poetka.

Životopis Vyštudovala English-Slovak Grammar School v Sučanoch a Filozofickú fakultu (PU), odbor Amrikanistika-Anglistika.Diplomová práca: umelecký preklad Pustatiny od T.S. Eliota. Pracovala ako externý redaktor v magazíne pre mladú literatúru Dotyky. V súčasnej dobe žije v Prahe a okrem písania poézie pracuje ako nezávislý creative director, copywriter, idea maker, visualizor, fotografka a ilustrátorka.

Tvorba Publikovala v Novom slove, Dotykoch, Smene na nedeľu, Literárnej revue, Hospodárskych novinách, Dotykoch, Raku, Romboide, Aspekte, Literárnom týždenníku, Slovenských pohľadoch, jej básne čítali v Slovenskom rozhlase, Českom rozhlase a rádiu Devín. V zahraničí to bol Host, Sedmá generace, Weles, Psí víno, Apokalipsa (Slovinsko), Ploughshares Literary Magazine (Boston, US).

Poézia , 1999: Dni na dlani , 2005: Medziriadky

x

Viac na wikipédii, wikidata Q12770567.

Lucia Eggenhofferová má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí spisovatelia, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo