Ľuboš Jurík

Ľuboš Jurík, zdroj wikipédia

Ľuboš Jurík (* 14. september 1947, Nové Zámky – † 28. september 2021, Bratislava) bol slovenský spisovateľ, novinár, politológ a šéfredaktor časopisu Euroreport Plus.

Životopis

V roku 1971 absolvoval štúdium publicistiky na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Po ukončení štúdia pôsobil ako redaktor týždenníka Nové slovo, v rokoch 1992 – 1997 bol hovorcom predsedu NR SR (Ivana Gašparoviča), zakladateľom časopisu Parlamentný kuriér a neskôr sa stal šéfredaktorom mesačníka Euroreport plus. Bol dvojnásobným držiteľom ceny Egona E. Kischa za literatúru faktu a držiteľ Krištáľového krídla. Žil v Pezinku, bol ženatý, mal dvoch synov a jednu dcéru.

Tvorba

Venoval sa najmä písaniu próz (romány, novely, poviedky), ako aj esejí a rozhovorov. Bol tiež autorom divadelnej hry a viacerých televíznych scenárov.

Dielo

Próza

Eseje

Rozhovory

Dráma

Ostatné

Ocenenia

x

Viac na wikipédii, wikidata Q12781474.

Ľuboš Jurík má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí spisovatelia, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo