Ladislav Šteffko

Ladislav Šteffko (* 11. február 1909, Odesa, Ukrajina – † 17. september 1981, Martin) bol slovenský matematik a pedagóg.

Po ukončení štúdia matematiky a deskriptívnej geometrie na Karlovej univerzite v Prahe pôsobil na gymnáziách vo Zvolene, Trnave, Košiciach, Prešove, Martine, Kláštore pod Znievom a v Turčianskych Tepliciach. Mimoriadnu pozornosť venoval talentovaným žiakom v matematike. Dostal vyznamenanie z ÚV MO, ÚV JČSMF i ÚV JSMF.

Externé odkazy

Matematický ústav SAV – zdroj, z ktorého pôvodne čerpal tento článok. Vzhľadom na to, že tento zdroj ešte nemá vyriešené autorské práva podľa licencie CC-BY-SA 3.0, nie je zatiaľ vhodné preberať články označené touto šablónou.


x

Viac na wikipédii, wikidata Q12770133.

Ladislav Šteffko má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí matematici, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo