Ladislav Pešek

Ladislav Pešek, zdroj wikipédia

Ladislav Pešek (* 4. október 1906, Brno – 13. júl 1986, Plzeň), vlastným menom Ladislav Pech, bol významný český herec, dlhoročný člen činohry Národného divadla a divadelný pedagóg.

Životopis

Bol synom herca Ladislava Pecha a herečky Emy Pechovej, rod. Peškovej. Jeho sestrou bola herečka Marie Waltrová. Študoval na reálnom gymnáziu, obchodné živnostenské škole a neskôr na konzervatóriu v Brne (1922 – 1927). Počas štúdia mal možnosť krátkodobého pôsobenia ako štipendista v divadelnej škole Maxa Reinhardta v Berlíne. Po škole nastúpil v roku 1927 v Štátnom divadle v Brne. Karel Hugo Hilar ho dva razy pozval hosťovať v Národnom divadle v Prahe v rokoch 1928 a 1929.

x

Viac na wikipédii, wikidata Q7940687.

Ladislav Pešek má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Česko-slovenskí národní umelci, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo