Ladislav Kvasz

Ladislav Kvasz, zdroj wikipédia

Prof. RNDr. Ladislav Kvasz, DSc., Dr. (* 17. august 1962, Bratislava) je slovenský filozof, matematik a teoretik vedy pôsobiaci v Prahe. Zaoberá sa filozofickými otázkami vývoja vied, najmä matematiky, a vývoja pojmu.

Životopis

V roku 1980 maturoval na gymnáziu na Ulici Červenej armády, následne vyštudoval odbor Teória systémov na Matematicko-fyzikálnej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. V roku 1995 obhájil na Filozofickej fakulte UK pod vedením Miroslava Marcelliho doktorandskú prácu Klasifikácia vedeckých revolúcií v odbore filozofia. V roku 1998 sa habilitoval s prácou O revolúciách vo vede a ruptúrach v jazyku vedy, docentom v odbore filozofia bol menovaný v nasledujúcom roku. Druhú habilitáciu (Analýza zmien jazyka pri rekonštrukcii historického vývinu matematiky) obhájil v roku 2006 a v roku 2007 bol menovaný docentom matematiky. V roku 2010 bol menovaný profesorom Karlovej univerzity v odbore didaktika matematiky.

x

Viac na wikipédii, wikidata Q12770117.

Ladislav Kvasz má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí matematici, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo