Ladislav Kleinert

Ladislav Kleinert (* 9. december 1913, Prešov – † 16. december 1947, Bratislava) bol česko-slovenským, neskôr slovenským dôstojníkom. Počas ťaženia proti Sovietskemu zväzu bol veliteľom roty Zaisťovacej divízie a v tejto funkcii sa dopustil vojnového zločinu - vypálenia obce Maloduš a vraždy civilistov. Po vojne bol Národným súdom odsúdený na trest smrti a popravený.

Vojenská kariéra

Ladislav Kleinert vyštudoval prešovské gymnázium. V roku 1937 pôsobil ako por. čs. armády a absolvent Vojenskej akadémie v Hraniciach na Morave v náhradnej rote pešieho pluku 4 v Hradci Králové. Následne vykonával funkciu veliteľa guľometnej čaty a veliteľa čaty v poddôstojníckej škole, roty v Hradci Králové, Liberci, Lučanoch a v Rychnove nad Kněžnou. Po vzniku Slovenskej republiky sa v apríli 1939 stal veliteľom náhradnej roty pešieho pluku 16 v Prešove.

x

Viac na wikipédii, wikidata .

Ladislav Kleinert má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenské osobnosti druhej svetovej vojny, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo