Ladislav Hyža

Ladislav Hyža (* 18. august 1941, Liptovský Mikuláš, Slovensko – † 1. august 2017, Banská Bystrica, Slovensko ) bol slovenský režisér a dramatik.

Životopis

V rokoch 1958 – 1964 študoval dramaturgiu a divadelnú vedu na Divadelnej fakulte Vysokej školy múzických umení v Bratislave. Od roku 1964 pôsobil v Slovenskom rozhlase, štúdio Banská Bystrica ako režisér, vedúci režisér a od roku 1996 riaditeľ. Režíroval približne 250 – 300 rozhlasových hier domácich i svetových autorov, rozprávok a inscenácií, spolupracoval s ochotníckymi divadelníkmi a pripravil rôzne rozhlasové pásma, poviedky, napísal aj viacero rozhlasových hier a rozhlasových dramatizácií. Svoje spomienky zhrnul v knihe s názvom Diagnóza: Rozhlasom urieknutý.

x

Viac na wikipédii, wikidata Q13425935.

Ladislav Hyža má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí dramatici, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo