Ladislav Csontos

Ladislav Csontos, zdroj wikipédia

Prof. ThDr. RNDr. Ladislav Csontos SJ, PhD. (* 25. marec 1952, Piešťany) je slovenský katolícky kňaz, filozof, teológ a univerzitný profesor. Člen Spoločnosti Ježišovej. V rokoch 1997 – 2003 pôsobil ako prvý dekan Teologickej fakulty Trnavskej univerzity a v rokoch 2011 – 2015 zastával post prorektora Trnavskej univerzity v Trnave. Venuje sa najmä filozofickej antropológii a filozofii kultúry. Bol šéfredaktorom jezuitského časopisu Viera a život.

Životopis

Ladislav Csontos sa narodil v roku 1952 v Piešťanoch, no detstvo strávil v Novom Meste nad Váhom, kde vyštudoval základnú školu a strednú všeobecnovzdelávaciu školu. V rokoch 1970 až 1975 študoval učiteľstvo pre stredné školy v kombinácii matematika – deskriptívna geometria na Prírodovedeckej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave.

x

Viac na wikipédii, wikidata Q111543303.

Ladislav Csontos má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí spisovatelia, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo