Ladislav Čisárik

Ladislav Čisárik ml. (* 29. december 1953, Teplice, Česko – † 3. august 2017, Bratislava) bol heraldický výtvarník, maliar a grafický dizajnér. V spolupráci s Heraldickou komisiou Ministerstva vnútra Slovenskej republiky v roku 1990 spolu s Ladislavom Vrtelom navrhli a vytvorili nové slovenské národné symboly.

Životopis

Od roku 1979 až do smrti pôsobil s manželkou vo svojom vlastnom grafickom štúdiu Signum v Bratislave. Spolu s Ladislavom Vrtelom bol autorom štátneho znaku Slovenskej republiky, súčasnej štátnej vlajky Slovenskej republiky, ktorá vstúpila do platnosti 3. septembra 1992 a štandardy prezidenta Slovenskej republiky. Nimi navrhnutý štátny znak Slovenskej republiky vychádza z erbu na pečati z prvej polovice 14. storočia, v ktorom je dvojitý kríž postavený na trojvrší. Na rozdiel od historickej predlohy však tvorcovia návrhu štátneho znaku trojvršie zvýšili, pretože sa považuje za významný a zmysluplný symbol. Ako herold navrhol alebo upravil erby a pečate viac ako 100 slovenských miest a dedín.

x

Viac na wikipédii, wikidata Q38854153.

Ladislav Čisárik má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí maliari, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo