Kvetoslava Benková

Kvetoslava Čániová - Benková (známa prevažne ako Kvetoslava Benková, srb. Кветослава Бенкова; * 28. júl 1951, Báčsky Petrovec – † 9. jún 2014, Báčsky Petrovec) bola jednou z popredných slovenských hudobníckych osobností v Srbsku. Muzikologička, skladateľka, hudobná redaktorka, speváčka, predsedníčka a umelecká vedúca folklórneho súboru KUS Petrovská družina. Zaradená je do životopisnej encyklopédie významných osobností Slovenska Who is Who a autorka štyroch zväzkov cyklu Od Petrovca do Málinca. V roku 2008 získala mimoriadnu cenu Obce Báčsky Petrovec za vynikajúce výsledky v umeleckej práci s ochotníkmi.

Ocenenia

Ďalej získala mnoho ocenení, ktoré udeľuje:

Začiatky

Kvetoslava Benková sa narodila 28. júla 1951 v Báčskom Petrovci, kde chodila na základnú školu a neskôr i Gymnázium Jána Kollára. Po ukončení stredoškolského štúdia, sa zapísala sa na Hudobnú fakultu VŠMU v Bratislave, kde získala diplom a hodnosť magistry umenia.

Po skončení hudobnej teórie na HF VŠMU v Bratislave sa vrátila do rodiska, kde sa v Novom Sade zamestnala ako hudobná dramaturgička, redaktorka a režisérka v RTV Nový Sad (v súčasnosti Rádio Televízia Vojvodiny) - pracovala na reláciách hudobných programov rozhlasu a televízie.

x

Viac na wikipédii, wikidata Q17277202.

Kvetoslava Benková má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Existuje aj Viera Benková: Viera Benková, a jeho ulice, Viera Benková na wikipédii.
Kategórie: Slovenskí hudobní skladatelia, Narodenia 28. júla, Narodenia v 1951, Osobnosti z Petrovca, Úmrtia 9. júna, Úmrtia v 2014, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo