Kristína Tormová

Kristína Tormová rodená Kristína Farkašová (∗ 1. júl 1982, Bratislava) je slovenská dramaturgička, herečka, moderátorka, podnikateľka a spisovateľka.

Životopis Pochádza z hereckej rodiny, jej otcom je Boris Farkaš a starým otcom Ladislav Farkaš. Vyštudovala činohernú dramaturgiu na Divadelnej fakulte VŠMU v Bratislave a DAMU v Prahe. Venovala sa písaniu divadelných recenzií. Od roku 2004 hrala v Radošinskom naivnom divadle a hosťovala v Činohernom klube.

Za postavu Kláry vo filme Pouta bola v roku 2010 nominovaná na Českého leva v kategórii ženský herecký výkon v hlavnej úlohe.

Medzi jej ďalšie aktivity patrí moderovanie (od roku 2008 pravidelne moderuje reláciu Postav dom, zasaď strom v STV, moderovala tiež reláciu Cestoviny na TV Markíza a viacero ďalších), vystupovanie v stand-up komédiách, navrhovanie a výroba tričiek (pod značkou Koláčová), fotografovanie a písanie kníh s tematikou materstva. Jej knihy sa stali predlohou seriálu TV JOJ Som mama.

x

Viac na wikipédii, wikidata Q6438497.

Kristína Tormová má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí spisovatelia, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo