Kornel Divald

Kornel Divald, zdroj wikipédia

Kornel Divald (∗ 21. máj 1872, Prešov - † 24. marec 1921, Budapešť) bol slovenský spisovateľ, historik umenia a fotograf.

Pseudonym: Tarczai György, Cornelius.

Rodina , otec Karol Divald (∗ 1830 - † 1897), fotograf a vydavateľ , matka Barbora rod. Steinhüblová , bratia Karol Divald ml., Ľudovít Divald, Adolf Divald

Životopis Kornel Divald sa narodil 21. mája 1872 v Prešove, kde bol 9. júna pokrstený. Rodina Divaldovcov patrila k najslávnejším rodinám fotografov v Uhorsku, Kornel bol jej najmladším členom. V rodine získal základy z histórie aj vzťah k umeniu. Otec Karol Divald (1830 – 1897) bol fotograf, vydavateľ, lekárnik a svetlotlačiar. Fotografoval Tatry, Pieniny, jaskyne a dnešné východné Slovensko. Vlastnil jednu z prvých svetlotlačiarní v Uhorsku, so sídlom v Prešove. Oženil sa s dcérou prešovského mešťana Ľudovíta Steinhübela, Barborou Steinhübelovou. Manželia mali spolu štyroch synov: Karola ml., Ľudovíta, Adolfa a nami spomínaného Kornela

x

Viac na wikipédii.

Kornel Divald má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí spisovatelia, Narodenia 21. mája, Narodenia v 1872, Osobnosti z Prešova, Úmrtia 24. marca, Úmrtia v 1921, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo