Konstantin Michajlovič Simonov

Konstantin Michajlovič Simonov, zdroj wikipédia

Konstantin Michajlovič Simonov (rus. Константин Михайлович Симонов) (* 28. november 1915, Petrohrad – † 28. august 1979, Moskva), bol sovietsky prozaik, básnik, dramatik a prekladateľ.

Pôvodne pracoval ako sústružník. V 30. rokoch študoval literatúru a krátko na to začal písať ako vojnový dopisovateľ armádneho časopisu, neskôr písal pre časopis Červená hviezda. Bol tiež známym verejným činiteľom (v roku 1946 bol zvolený za poslanca Najvyššieho sovietu ZSSR).

Tvorba

Venoval sa písaniu lyrických básní, románov, noviel, drám, poém, poviedok, čŕt, reportáží a vojnových denníkov. Jeho tvorba sa opiera o jeho zážitky z druhej svetovej vojny, kde sa pokúšal prepojiť dokumentaristiku s epickou tvorbou.

x

Viac na wikipédii, wikidata Q44695.

Konstantin Michajlovič Simonov má na Slovensku 1 ulíc a námestí.

Zoznam ulíc

  1. Simonova, Vozokany, Simonova je ulica v Vozokany, viac o ulici Simonova

Zoznam bodov

  1. Šimonov, vrch,
    958 41 Kolačno
Kategórie: .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo