Katarína Máliková

Katarína Máliková, zdroj wikipédia

Katarína Máliková (* 13. október 1990, Polomka) je slovenská speváčka, klaviristka, hudobná skladateľka a producentka, držiteľka štyroch cien Radio Head Awards.

Životopis

Vyštudovala klasický klavír a kompozíciu na Konzervatóriu J. L. Bellu v Banskej Bystrici a neskôr pokračovala v štúdiu kompozície na VŠMU v Bratislave, AMUZ v Krakove a na Akadémii umení v Banskej Bystrici. Už v detstve a neskôr aj počas štúdia na konzervatóriu sa zúčastňovala klavírnych a skladateľských súťaží (Klavír 2000, Klavír 2002 Rožňava – 2. a 3. miesto, Celoslovenská skladateľská súťaž Talent Revúca 2002 a 2004 (obe prvé miesta), Súťaž slovenských konzervatórií v odbore skladba 2008 (1. miesto), Súťaž slovenských konzervatórií v komornej hre 2009, kategória klavírne duá (2. miesto) a iné.

Svoj debutový album Pustvopol vydala v roku 2016. Album získal uznanie kritikov a ocenenia na Slovensku aj v zahraničí.

x

Viac na wikipédii, wikidata Q33120410.

Katarína Máliková má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí hudobní skladatelia, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo