Katarína Eva Čániová

Katarína Eva Čániová (∗ 29. december 1955, Námestovo) je slovenská novinárka, spisovateľka, zakladateľka a riaditeľka 1. mimobratislavskej PR agentúry na Slovensku, lektorka jogy pre ženy, koučka pre osobnostný, vnútorný rozvoj žien, zakladateľka Červeného stanu - priestoru pre kreatívnu rovnováhu nežnejších polovičiek ľudstva.

==Životopis==

Vyštudovala univerzitu Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach a žurnalistiku na univerzite Komenského v Bratislave. V rokoch 1979 - 1996 pôsobila ako novinárka v Košiciach. Písala články z oblasti ekonomiky a spoločenského života. Od roku 1996 bola riaditeľkou Baťa Junior Achievement SR pre Východoslovenský kraj. Založila prvú public relations agentúru „Communication House“ mimo hlavného mesta na Slovensku. Získala 1. certifikát kvality ISO 9001 v PR na Slovensku.

Je absolventkou svetových komunikačných kurzov D. Carnegieho a S. Coveyho. Je držiteľkou viacerých novinárskych cien a certifikátu Systemický manažment pre koučing lídrov. Získala medzinárodný certifikát č. 10147592 od Thames Valley University v Londýne pre tréning, rozvoj a vzdelávanie dospelých. Získala 10 novinárskych cien, je čestným občanom mesta Mobile za rozvoj partnerstva miest Košice - Mobile. Je členkou Slovenského syndikátu novinárov, jej PR agentúra je pozorovateľom v Asociácii PR agentúr Slovenska.

x

Viac na wikipédii, wikidata Q13421898.

Katarína Eva Čániová má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí spisovatelia, Narodenia 29. decembra, Narodenia v 1955, Osobnosti z Námestova, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo