Juraj Rusnák

Doc. PhDr. Juraj Rusnák, CSc. (∗ 6. júl 1960, Prešov) je slovenský jazykovedec a teoretik médií. Pôsobí ako docent na Katedre komunikačných a mediálnych štúdií Filozofickej fakulty Prešovskej univerzity v Prešove. Zameriava sa na teoretické otázky elektronických médií a popkultúry, semiotiku textu a teóriu komunikácie.

Odborné publikácie , „Správy z druhej ruky“: Komunikačné stereotypy a ich fungovanie v médiách (2002) , Interpretácia textov elektronických masových médií (2004, spoluautor) , Textúry elektronických médií: Vývoj a súčasný stav (2009) , Texty elektronických médií: Stručný výkladový slovník (2010, spoluautor) , Homo popularis: homo medialis?: Popkultúra v elektronických médiách (2013)

{{Biografický výhonok}} {{Autoritné údaje}}

{{DEFAULTSORT:Rusnák, Juraj (jazykovedec)}} Kategória:Slovenskí jazykovedci ] ] Kategória:Osobnosti z Prešova ]

x

Viac na wikipédii, wikidata Q12768354.

Juraj Rusnák má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí jazykovedci, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo