Juraj Červenák

Juraj Červenák, zdroj wikipédia

Juraj Červenák (pseudonym Thorleif Larssen) (∗ 16. jún 1974, Žiar nad Hronom) je slovenský spisovateľ, autor fantasy a redaktor časopisov Fantázia, Pevnost, DVD Mag, Blokbaster a ďalších.

Preslávil sa knihami o Conanovi, černokňažníkovi Roganovi a bohatierovi Iľjovi Muromcovi.

Všetky jeho knihy vyšli z rôznych dôvodov v češtine.

Ocenenia S poviedkou Krvavý oheň, biely oheň z cyklu o Čiernom Roganovi vyhral v roku 1999 súťaž O najlepšiu fantasy a obdržal titul Nositeľ meča. V roku 2003 získal na Istrocone cenu Istron za najlepšiu poviedku roka (roganovka Z posvätnej vody zrodená) a vyhral v poviedkovej súťaži Raketa, hodnotenej čitateľmi Fantázie (poviedka z čias protitureckých bojov Hrdlorez). V roku 2005 získal cenu Akadémie Science Fiction, Fantasy a Hororu za najlepšiu Českú a slovenskú knihu s knihou Černokněžník 2 a 3. V roku 2008 získal rovnaké ocenenie s knihou Bílá věž. Dotretice sa radoval z víťazstva v tejto kategórii v roku 2011 s knihou Ďáblova pevnost.

x

Viac na wikipédii.

Juraj Červenák má na Slovensku 2 ulíc a námestí.

Zoznam ulíc

  1. Červeňákova, Bratislava
  2. Červenákova, Pliešovce

Zoznam bodov

  1. Červenáková, miesto,
    962 25 Stará Huta
    Súradnice: 48°29'7"N, 19°20'17"E
Kategórie: Slovenskí spisovatelia, Narodenia 16. júna, Narodenia v 1974, Osobnosti zo Žiaru nad Hronom, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo