Július Kirsteuer

Július Kirsteuer (kr.m. Čerešňák) (∗ 25. august 1917, Banská Bystrica - † 2. január 1983, Bratislava) bol slovenský právnik a protifašistický bojovník.

Rodina , otec: Karol Kirsteuer , matka: Elena rod. Rusnáková

Životopis Ľudovú školu (1923-1927) a gymnázium (1927-1935) absolvoval v Banskej Bystrici. Študoval na Právnickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave (1935-1940), kde dosiahol titul JUDr.

Pracoval ako zamestnanec Ministerstva zahraničného obchodu v Prahe, Povereníctva financií, vedúci odboru Ministerstva obchodu SSR v Bratislave, pracovník PZO Technoexport a Technopol v Bratislave. V rokoch 1943-1944 ako kuriér v Turecku pracoval pre československú spravodajskú službu v Londýne, počas SNP v povstaleckom spravodajstve. Zúčastnil sa na prenesení vysielačky na Slovensko, spoluzakladal spojenie cez vysielačku Vít.

x

Viac na wikipédii, wikidata Q13421564.

Július Kirsteuer má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Osobnosti SNP, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo