Juan Manuel Santos

Juan Manuel Santos, zdroj wikipédia

Juan Manuel Santos Calderón (španielska výslovnosť: [chuan manuel santos Kalderon], * 10. august 1951 Bogota) je kolumbijský politik, ekonóm a 59. prezident Kolumbie. V roku 2016 mu bola udelená Nobelova cena mieru.

Vzdelanie

Študoval na University of Kansas, následne London School of Economics a Harvard University ekonomické a právne odbory.

Rodina

Ide o člena jednej z významných kolumbijských rodín. Jeho prastrýko Eduardo Santos bol prezidentom Kolumbie v období rokov 1938 až 1942 a majiteľom aj riaditeľom jedných z najvplyvnejších kolumbijských novín El Tiempo. Jeho otec Enrique Santos Castillo pracoval viac ako 50 rokov ako novinový redaktor. Jeho brat Enrique Santos Calderón bol riaditeľom novín viac ako desať rokov, než boli v roku 2007 predané španielskej skupine Grupo Planéta. Jeho bratranec Francisco Santos bol 8 rokov (2002-2010) viceprezidentom Kolumbie vo vláde Álvara Uribeho.

Je ženatý s Máriou Clemenciou Rodriguez.

x

Viac na wikipédii, wikidata Q57311.

Juan Manuel Santos má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Nositelia Nobelovej ceny za mier, Narodenia 9. septembra, Narodenia v 1959, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo