Jozef Vrabec

Jozef Vrabec (∗ 2. marec 1909, Horná Lehota (okres Brezno) – † 1. február 1987, Bratislava) bol slovenský rozhlasový a televízny technik.

Rodina , otec Ján Vrabec , matka Emília rod. Luštíková

Životopis Študoval na Vyššej priemyselnej škole v Košiciach. Príslušník prvej generácie rozhlasových a televíznych technikov. Námestník ústredného riaditeľa Československého rozhlasu v Prahe, riaditeľ Československej televízie v Bratislave. Účastník SNP, podieľal sa na prípravách odbojového vysielania v Banskej Bystrici. Viedol technickú prevádzku Slobodného slovenského vysielača v Banskej Bystrici (1944). Rozhlasovou a televíznou prácou sa zaoberal v početných článkoch publikovaných v programových časopisoch oboch masmédií a v denníkoch. Vo vedúcich funkciách ovplyvnil rozvoj rozhlasu a televízie v Česko-Slovensku; jeden zo zakladateľov televízie v Prahe a neskôr v Bratislave.

Ocenenie , Roku 1946 vyznamenaný Radom SNP; 1956 Radom práce; 1969 Radom republiky

x

Viac na wikipédii, wikidata Q13421020.

Jozef Vrabec má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Osobnosti SNP, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo