Jozef Vojtech Kasanický

Jozef Vojtech Kasanický (* 10. december 1923 Martin – † 2. máj 2002, Bratislava) bol slovenský výtvarník, podnikateľ, ktorý sa niekoľkokrát uchádzal o funkciu prezidenta ČSFR i SR, naposledy v roku 1999. Kasanický bol známy svojimi podnikateľskými aktivitami, plastickými operáciami a veľkolepými plánmi na oživenie slovenskej ekonomiky.

Vo februári 1993 odovzdal na národný poklad Slovenskej republiky šek v hodnote pol milióna dolárov. Správna rada Nadácie Matice slovenskej ho odmietla, pretože jeho splatnosť podmieňoval splnením určitých podmienok, najmä tým, že vláda SR musí prijať jeho ekonomickú doktrínu. Koncom 90. rokov sa od počítačového magnáta Billa Gatesa usiloval získať peniaze na pomoc slovenským Rómom.

Pri príležitosti svojich 70. narodenín sa 21.

x

Viac na wikipédii, wikidata Q13421014.

Jozef Vojtech Kasanický má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí maliari, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo