Jozef Trepáč

Doc. Jozef Trepáč (∗ 21. október 1936, Valaská Belá) je akademický maliar, grafik, ilustrátor, pedagóg. Jozef Trepáč žije a tvorí v Bratislave.

Štúdium Prvé maliarske školenie nadobudol v ateliéri akademického maliara Michala Tillnera. Neskôr študoval na Strednej škole umeleckého priemyslu v Bratislave (SŠUP), absolvoval Osvetovú školu. V rokoch 1960 - 1966 študoval na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave (VŠVU) u profesorov Ladislava Čemického a Jána Mudrocha na oddelení figurálno-kompozičnej a portrétnej maľby.

Pedagogické pôsobenie , 1968 - 1969 pedagogicky pôsobil na Ľudovej škole umenia v Bratislave, na Pedagogickej škole v Modre a externe na PdF UK v Trnave. , Od roku 1970 pôsobil ako vysokoškolský učiteľ na Katedre výtvarnej výchovy Pedagogickej fakulty UK (PdF UK) v Trnave, od roku 1979 po umeleckej habilitácii ako docent. , 1983 - 1990 bol docentom a vedúcim Katedry výtvarnej výchovy Pedagogickej fakulty v Nitre. , 1990 - 2003 po odchod do dôchodku pôsobil ako vedúci na Katedre výtvarnej výchovy Pedagogickej fakulty UK v Bratislave, kde vyučoval maľbu.

Tvorba Tvorí v oblasti komornej maľby, okrem zátišia a krajiny sa jednoznačne koncentruje na figurálnu maľbu (ženská figúra a portrét) a osobitne významné miesto majú kvetinové zátišia.

x

Viac na wikipédii, wikidata Q22770909.

Jozef Trepáč má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí maliari, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo