Jozef Kyselica

Doc. ThDr. Jozef Kyselica SJ, PhD. (* 7. január 1949, Neporadza – † 23. október 2021, Bratislava) bol slovenský katolícky kňaz a univerzitný pedagóg, bývalý provinciál Spoločnosti Ježišovej na Slovensku. Pôsobil ako vyučujúci na Teologickej fakulte Trnavskej univerzity. Napísal viacero odborných štúdií, skrípt a článkov v periodikách. Venoval sa Starému zákonu a presahu pastorálnej teológie do iných teologických disciplín.

Životopis

Narodil sa do robotníckej rodiny žijúcej v Neporadzi, ako tretí zo štyroch synov Mikuláša Kyselicu a Amálie, rodenej Žáčikovej. Základnú školskú dochádzku absolvoval v rodnej obci, následne absolvoval Strednú priemyselnú školu stavebnú v Trenčíne. Záujem o duchovnú dráhu ho v počas politicky uvoľnenej Pražskej jari priviedol do katolíckeho kňazského seminára v Bratislave.

x

Viac na wikipédii, wikidata Q109264894.

Jozef Kyselica má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí spisovatelia, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo