Jozef Kyselica

Doc. ThDr. Jozef Kyselica SJ, PhD. (* 7. január 1949, Neporadza – † 23. október 2021, Bratislava) bol slovenský katolícky kňaz a univerzitný pedagóg, bývalý provinciál Spoločnosti Ježišovej na Slovensku. Pôsobil ako vyučujúci na Teologickej fakulte Trnavskej univerzity. Napísal viacero odborných štúdií, skrípt a článkov v periodikách. Venoval sa Starému zákonu a presahu pastorálnej teológie do iných teologických disciplín.

Životopis

Narodil sa do robotníckej rodiny žijúcej v Neporadzi, ako tretí zo štyroch synov Mikuláša Kyselicu a Amálie, rodenej Žáčikovej. Základnú školskú dochádzku absolvoval v rodnej obci, následne absolvoval Strednú priemyselnú školu stavebnú v Trenčíne. Záujem o duchovnú dráhu ho v počas politicky uvoľnenej Pražskej jari priviedol do katolíckeho kňazského seminára v Bratislave.

x

Viac na wikipédii, wikidata Q109264894.

Jozef Kyselica má na Slovensku 1 ulíc a námestí.

Zoznam oblastí

 1. Kyselica, obec

Zoznam ulíc

 1. Kyselica, Skalica

Zoznam trás

 1. Kompa Vojka-Kyselica, dĺžka 560 m webstránka, názvy: Vajka-Keszölcés komp viac o trase

Zoznam bodov

 1. Odchody kompy Vojka-Kyselica, turistické informácie,
  č.d.154, 930 31 Vojka nad Dunajom
  názvy: Vojka-Kyselica ferry departure times
 2. Kyselica, prístav,
  930 30 Kyselica
 3. Kyselica, miesto,
  909 01 Skalica
 4. Kyselica, autobusová zastávka, spravuje Slovak Lines, a.s.,
  č.d.104, 930 30 Kyselica
 5. Kompa Vojka nad Dunajom-Kyselica, SCK, orientačný bod, spravuje SCK,
  930 30 Kyselica

Zoznam vôd

 1. Kyselica, drain
Kategórie: Slovenskí spisovatelia, Narodenia 7. januára, Narodenia v 1949, Osobnosti z Neporadze (okres Trenčín), Úmrtia 23. októbra, Úmrtia v 2021, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo