Jozef Holúbek

Jozef Holúbek (∗ 18. marec 1883, Padina - † 8. september 1956, Trenčianske Teplice) bol právnik, spisovateľ, prekladateľ.

Rodina , otec Ján Holúbek , matka Júlia rod. Poláčková

Životopis Študoval na gymnáziu v Prešove, v roku 1897-1898 v Banskej Bystrici, v roku 1898-1904 na srbskom gymnáziu v Novom Sade, od roku 1904 na právnickej fakulte univerzity v Budapešti, JUDr. Advokát v Novom Sade, po roku 1926 v Prahe. Počas štúdií pracovník Slovenského spolku v Budapešti. Časopisecky debutoval roku 1899 básňami v prílohe Obzoru, umelecky sa presadil črtou Cesta na Čiernu Horu, v medzivojnovom období publikoval články prevažne o poľnohospodárstve. Autor knihy poviedok o živote a folklóre Slovákov vo Vojvodine v 2. polovici 19. storočia funkcionár Matice slovenskej (MS), Muzeálnej slovenskej spoločnosti (MSS), Československej jednoty, podpredseda Klubu československých turistov.

Dielo , Z temného kúta, Liptovský Mikuláš roku 1946

x

Viac na wikipédii, wikidata Q13420891.

Jozef Holúbek má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí spisovatelia, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo