Jozef Dunajovec

Jozef Dunajovec, zdroj wikipédia

Jozef Dunajovec (∗ 23. marec 1933, Nesluša – † 22. február 2007, Bratislava) bol slovenský novinár, publicista a autor literatúry faktu.

Životopis Narodil sa v mnohodetnej rodine v kysuckej Nesluši, detstvo prežil od svojich piatich rokov vo Vinohradoch nad Váhom. Vychodil vyššiu roľnícku školu v Rakoviciach a potom odišiel do Bratislavy, kde absolvoval Vysokú školu ekonomickú. Popri štúdiu začal pracovať v redakcii Smeny najprv ako dopisovateľ, neskôr ako interný redaktor. Okrem toho pôsobil v Roľníckych novinách, Hospodárskych novinách, Novom slove, Mladých rozletoch, Predvoji a na Ministerstve poľnohospodárstva a výživy SR. Externe prednášal budúcim žurnalistom na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského a písal pre nich vysokoškolské skriptá. Svoju novinársku púť na plný úväzok končil ako šéfredaktor časopisu Krásy Slovenska.

Tvorba V svojej tvorbe sa dotýkal najmä problémov vzťahu človeka a prírody, ďalej poľnohospodárstva a špecificky sa venoval rieke Dunaj.

Nositeľ prestížnych literárnych cien E. E. Kischa a V. Zamarovského.

x

Viac na wikipédii, wikidata Q6297867.

Jozef Dunajovec má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí spisovatelia, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo