Jozef Dóka ml.

Jozef Dóka ml. (* 12. september 1948, Sereď – † 14. november 2011, Bratislava) bol slovenský grafický dizajnér a maliar. Jeho otec Jozef Dóka bol fotograf, maliar, grafik, ilustrátor, fotograf a monumentalista.

Životopis

Narodil sa v Seredi, ale väčšinu života prežil v Trnave. Študoval na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave v rokoch 1970 – 1976.

V roku 1976 vytvoril značku Galérie Jána Koniarka v Trnave, odkedy sa datuje jeho spolupráca s touto galériou. V roku 1982 predložil vedeniu GJK návrh štatútu periodicky sa opakujúcej medzinárodnej súťažnej prehliadky svetovej plagátovej tvorby. Táto myšlienka sa vtedy neuskutoční napriek kladnému prijatiu odbornej a laickej verejnosti kvôli jej spolitizovaniu totalitným režimom. Neskôr v roku 1990 spoločne s grafickým dizajnérom Dušanom Junekom opakovane iniciuje, neskôr spoluorganizoval, medzinárodnú výstavu Trienále plagátu Trnava. Pracuje v Organizačnom výbore trienále, v roku 1999 sa stáva čestným predsedom Organizačného výboru trienále.

x

Viac na wikipédii, wikidata Q12768137.

Jozef Dóka ml. má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí maliari, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo