Jozef Balala

Jozef Balala, zdroj wikipédia

Jozef Balala (∗ 18. marec 1915, Čachtice – † 1980, Bratislava) bol slovenský pedagóg a matematik.

Životopis Jozef Balala sa narodil v Čachticiach. Bol odborníkom v oblasti deskriptívnej geometrie. Po vysokoškolských štúdiách pôsobil na Katedre deskriptívnej geometrie Slovenskej vysokej škole technickej v Bratislave do roku 1949.

Deskriptívnú geometriu vyučoval na Dievčenskom gymnáziu Dunajská ul., na Gymnáziu ul. ČA, ako triedny učiteľ pôsobil na 4. jedenásťročnej škole na Jelenej ul. a neskôr od roku 1959 na Gymnázium Jura Hronca v Bratislave. Jeho žiaci dosahovali výborné výsledky v najvyšších kolách matematickej olympiády.{{bez citácie}}

V roku 1967 bol jedným zo zakladateľov a dlhoročným vedúcim Klubu stredoškolských profesorov matematiky v Bratislave. V letných prázdninách organizoval kurzy deskriptívnej geometrie pre stredoškolských učiteľov. Zúčastňoval sa pri tvorbe učebníc matematiky i ako spoluautor Zbierky úloh z matematiky.

x

Viac na wikipédii, wikidata Q12768092.

Jozef Balala má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí matematici, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo