Janais

Janais, vlastným menom Jana Kothajová, za slobodna Jana Dzurišová (* 2. december 1983, Vranov nad Topľou) je slovenská speváčka, skladateľka a textárka. Janais spieva v slovenčine, angličtine a francúzštine. Jej manžel Peter Kothaj je hudobník, gitarista, hudobný producent a informatik.

Zo života

Gymnázium absolvovala v Prešove na Gymnáziu sv. Moniky. Na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave študovala anglický a francúzsky jazyk, absolvovala magisterský stupeň štúdia s titulom Magister. Po ukončení štúdií vyučovala angličtinu.

Vo Vranove nad Topľou sa v roku 2001 zúčastnila súťažného festivalu Zlatý gaštan. Stala sa víťazkou tejto súťaže.

x

Viac na wikipédii, wikidata Q21707342.

Janais má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí hudobní skladatelia, Narodenia 24. marca, Narodenia v 1908, Osobnosti z Hranovnice, Úmrtia 15. júla, Úmrtia v 1981, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo