Ján Pekár

doc. RNDr. Ján Pekár, PhD. (∗ 29. jún 1952) je slovenský matematik, univerzitný profesor.

Život V roku 1975 absolvoval štúdium matematiky (špecializácia: numerická matematika) na Prírodovedeckej fakulte Univerzity Komenského. Od roku 1978 pôsobí na Fakulte matematiky, fyziky a informatiky UK. V rokoch 1998 až 2000 absolvoval postgraduálne štúdium ekonómie na americkej University of Pittsburgh. V roku 2004 sa habilitoval na docenta na Fakulte matematiky, fyziky a informatiky UK, kde v rokoch 2003 až 2008 zastával post prodekana pre pregraduálne štúdium. Pôsobí na Katedre aplikovanej matematiky a štatistiky Fakulty matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského. Od 1. novembra 2008 súčasne pôsobí pôsobí ako prorektor pre študijné veci Univerzity Komenského.

{{Biografický výhonok}} {{Autoritné údaje}}

{{DEFAULTSORT:Pekár, Ján}} Kategória:Slovenskí matematici ] ] ]

x

Viac na wikipédii, wikidata Q12768596.

Ján Pekár má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí matematici, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo