Ján Matejko

Ján Matejko (∗ 23. október 1919, Bohunice - †12. máj 1980, Bratislava) bol slovenský maliar a pedagóg.

Život Absolvoval Vysokú školu umeleckého priemyslu v Prahe. Pracoval ako pedagóg v odbore všeobecnej technológie maľby na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. V roku 1960 sa stal docentom. Ako maliar hľadal nové možnosti netradičných materiálov, ich uplatnenie sa vo výtvarnej tvorbe. Jeho dielo je poznačené láskou k rodnému kraju ale aj miestom, kde sa zrodila jeho láska k prírode. Považskú krajinu zobrazuje často v širokých panoramatických zberoch ktoré by mohli byť premietnuté aj do väčších formátov. Pochovaný je na cintoríne v Bohuniciach.

{{Biografický výhonok}}

{{DEFAULTSORT:Matejko, Ján}} ] Kategória:Slovenskí maliari

x

Viac na wikipédii.

Ján Matejko má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Existuje aj Peter Matejko: Peter Matejko, a jeho ulice, Peter Matejko na wikipédii.
Kategórie: Slovenskí maliari, Narodenia 23. októbra, Narodenia v 1919, Osobnosti z Bohuníc (okres Ilava), Úmrtia 12. mája, Úmrtia v 1980, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo