Ján Benko

Ján Benko, zdroj wikipédia

JUDr. Ján Benko (* 2. marec 1908, Veľké Zalužice, dnes Zalužice – † 20. február 1957, Bratislava) bol slovenský politik, účastník protifašistického odboja, verejný činiteľ a úradník.

Životopis

Narodil sa vo Veľkých Zalužiciach v rodine roľníka (otec Ján Benko, matka Mária Benková rodená Gajdošová). Ľudovú - základnú školu navštevoval v rodnej obci, bol talentovaným žiakom. Následne pokračoval v štúdiu na gymnáziu v Michalovciach, kde aj maturoval. Právo študoval na Karlovej univerzite v Prahe a Univerzite Komenského v Bratislave, titul JUDr. získal v roku 1935. Počas študentských rokov bol funkcionárom mládežníckych agrárnych organizácií, predsedom Ústredného zväzu agrárnych akademikov, ovplyvňovali ho myšlienky a ideológie Milana Hodžu a Vavra Šrobára.

x

Viac na wikipédii.

Ján Benko má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Existuje aj Martin Benko: Martin Benko, a jeho ulice, Martin Benko na wikipédii.
Kategórie: Osobnosti SNP, Narodenia 2. marca, Narodenia v 1908, Osobnosti zo Zalužíc, Úmrtia 20. februára, Úmrtia v 1957, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo