Ján Bartko

PhDr. Ján Bartko (* 4. november 1948, Dúžava) je slovenský maliar a bývalý vysokoškolský a stredoškolský pedagóg. Jeho umelecký záujem je sústredený na krajinomaľbu. Vo svojich obrazoch zachytáva krajinu Slovenska, ale v súčasnosti čoraz častejšie aj krajinu Stredomoria, hlavne Grécka, ku ktorej ho viaže ľudský a umelecký obdiv.

Biografia

Ján Bartko sa narodil 4. novembra 1948 v Dúžave, t. č. mestskej časti mesta Rimavská Sobota. V roku 1967 maturoval na na Strednej všeobecnovzdelávacej škole v Rimavskej Sobote. Vysokoškolské vzdelanie nadobudol na Filozofickej fakulte v Prešove (v minulosti patrila pod Univerzitu Pavla Jozefa Šafárika, v súčasnosti pod Prešovskú univerzitu v Prešove) v študijnom odbore Výtvarná výchova – Slovenský jazyk a literatúra.

V roku 1973, po skončení štúdia na Filozofickej fakulte, učil na ZŠ (vtedy ZDŠ) v Plavnici.

x

Viac na wikipédii, wikidata Q61029890.

Ján Bartko má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí maliari, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo