Jakub Bauernfreund

Jakub Bauernfreund, zdroj wikipédia

Jakub Bauernfreund (* 25. október 1904, Zborov – † 8. november 1976, Londýn) bol slovenský maliar židovského pôvodu. Po emigrácii do Londýna používal meno Jacob Bornfriend. Venoval sa maľbe, kresbe, grafike, nástennej maľbe a kolážam.

Život

Bauernfreundov otec pracoval ako hostinský nie veľmi úspešného hostinca na konci obce Zborov. Hostinec sa nachádzal v najsvätejšej izbe ich rodinného domu. Mal sedem súrodencov, z toho dve sestry.

Najskôr sa pokúšal nájsť prácu v Ostrave, ale po neúspešných pokusoch nájsť zamestnanie sa presťahoval do Bratislavy. Neskôr sa pokúšal vyštudovať na Morave poľnohospodársku školu a pripraviť sa na vysťahovanie do Palestíny.

x

Viac na wikipédii, wikidata Q20057485.

Jakub Bauernfreund má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí maliari, Narodenia 25. októbra, Narodenia v 1904, Osobnosti zo Zborova, Úmrtia 8. novembra, Úmrtia v 1976, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo