Ivan Stepanovič Konev

Ivan Stepanovič Konev, zdroj wikipédia

Ivan Stepanovič Konev, rus. Ива́н Степа́нович Ко́нев (* 28. december 1897, Lodejno, Kirovská oblasť – † 21. máj 1973, Moskva, ZSSR) bol významný sovietsky generál ruského pôvodu počas druhej svetovej vojny. Od roku 1944 maršal Sovietskeho zväzu, dvojnásobný Hrdina Sovietskeho zväzu (1944, 1945).

Život

Detstvo a mladosť

Ivan Stepanovič Konev sa narodil 28. decembra 1897 v dedine Lodejno v Kirovskej oblasti do rodiny roľníka. Jeho matka zomrela pri pôrode jeho mladšej sestry. V roku 1912 skončil strednú školu a pracoval ako pltník pri zvážaní dreva. Do armády sa dostal v roku 1916 počas prvej svetovej vojny, absolvoval poddôstojnícku školu a v roku 1918 sa dostal na juhozápadný front, toho istého roku bol demobilizovaný.

x

Viac na wikipédii, wikidata Q185024.

Ivan Stepanovič Konev má na Slovensku 4 ulíc a námestí.

Zoznam ulíc

  1. Maršala Koneva, Košice, Maršala Koneva je ulica v Košice, viac o ulici Maršala Koneva
  2. Koněvova, Mikulov, Koněvova je ulica v Mikulov, viac o ulici Koněvova
  3. Koněvova, Ostrava, Koněvova je ulica v Ostrava, viac o ulici Koněvova
  4. Konevova, Martin, Konevova je ulica v Martin, viac o ulici Konevova
Kategórie: .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo