Ivan Štefánik

JUDr. Ivan Štefánik (* 9. september 1889, Brezová pod Bradlom – † 1. február 1979, Bratislava) bol slovenský právnik a politik. Pôsobil ako úradník, notár, policajný riaditeľ a sudca, bol predsedom Najvyššieho správneho súdu. Bol účastníkom Slovenského národného povstania, počas ktorého sa začal politicky angažovať za Demokratickú stranu. Bol menovaný najprv za spolupovereníka pre veci vnútorné, následne sa stal povereníkom pre spravodlivosť. Svoje pôsobenie v Zboroch povereníkov zakončil vo februári 1948 ako povereník techniky. Patril medzi zakladateľov Strany slovenskej obrody, ktorú tvorili komunistom naklonení bývalí členovia Demokratickej strany. Po komunistickom prevrate v roku 1948 tak pôsobil ako poslanec Slovenskej národnej rady a Národného zhromaždenia.

x

Viac na wikipédii.

Ivan Štefánik má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Narodenia 9. septembra, Narodenia v 1889, Osobnosti z Brezovej pod Bradlom, Úmrtia 1. februára, Úmrtia v 1979, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo