Ivan Pavle

Ivan Pavle, zdroj wikipédia

Ivan Pavle (* 8. marec 1955, Galanta) je slovenský maliar.

Detstvo

Ivan Pavle vyrastal v baníckom meste Prievidzi, kam sa so svojimi rodičmi Matejom Pavle a Alžbetou Pavleovou presťahoval z južného Slovenska aj s bratom Matejom. Neskôr rozšíril rodinu najmladší brat Slavomír. V roku 1970 úspešne ukončil v Prievidzi základnú školu a odišiel študovať na strednú školu do Tvrdošína.

Štúdium

Po absolvovaní Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej v Tvrdošíne, pokračoval v štúdiu v roku 1975 na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave v ateliéry monumentálnej maľby (prof. Dezider Castiglione a prof. Ivan Vychlopen). Počas štúdia sa oženil som svojou spolužiačkou Soňou Oravcovou, s ktorou má dve deti. Ivan Pavle absolvoval Vysokú školu výtvarných umení v roku 1981 a odvtedy sa ako výtvarník v slobodnom povolaní venuje maľbe, kresbe, grafike, ale i plastike.

Charakteristika tvorby

Ivan Pavle sa systematicky vracia k niekoľkým tematickým okruhom. Je to ľudská figúra, často akt, korpus či torzo a jej identifikačný znak – tvár, ktorú niekedy nahrádza maska.

x

Viac na wikipédii, wikidata Q16065712.

Ivan Pavle má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo