Institut de droit international

Institut de droit international, zdroj wikipédia

Institut de droit international (IDI) ("Ústav medzinárodného práva") je organizácia, ktorá sa venuje štúdiu a výskumu medzinárodného práva. Jeho členovia sú všeobecne považovaný za popredných medzinárodných právnikov.

Každý polrok sa organizuje kongres na ktorom organizácia študuje aktuálne medzinárodné právo a predkladá mu môžné riešenia.

Zatiaľ čo odporúčania ústavu zastrešujú medzinárodné právo v jeho viacerých formách, veľa jeho riešení sa týka hlavne ľudských práv a mierových diskusií. To je dôvod, prečo organizácia získala v roku 1904 Nobelovu cenu za mier.

Ústav založili Gustave Moynier a Gustave Rolin-Jaequemyns, spolu s deviatimi ďalšími renomovanými medzinárodnými právnikmi 8. septembra 1873 v Salle de l'Arsenal v Gentskej radnici v Belgicku. Zakladateľmi z roku 1873 sú: , Pasquale Stanislao Mancini (Rím), Prezident , Emile de Laveleye (Liege) , Tobias Michael Carel Asser (Amsterdam) , James Lorimer (Edinburgh) , Wladimir Besobrassof (Petrohrad) , Gustave Moynier (Ženeva) , Jean Gaspar Bluntschli (Heidelberg) , Augusto Pierantoni (Neapol) , Charles Calvo (Buenos Aires) , Gustave Rolin-Jaequemyns (Ghent) , David Dudley Field (New York)

x

Viac na wikipédii, wikidata Q115095.

Institut de droit international má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Nositelia Nobelovej ceny za mier, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo