Ingrid Majeriková

Ingrid Majeriková (* 30. apríl 1972, Spišská Stará Ves) je slovenská spisovateľka, publicistka, prekladateľka a vydavateľka.

Životopis

Narodila sa v rodine slovenského spisovateľa a etnografa Viktora Majerika [1] a slovenskej poetky Anny Majerikovej, rodenej Ivančákovej. Základné a stredoškolské vzdelanie získala v rodnom meste. Následne študovala na Pedagogickej fakulte Prešovskej univerzity v Prešove odbor slovenský jazyk a história. V rámci vysokoškolského štúdia absolvovala aj jeden rok na Inštitúte poľskej filológie na Jagelovskej univerzite (Uniwersytet Jagielloński) v Krakove.

Publicistika a umelecká činnosť

Prvé publicistické články začala uverejňovať už počas stredoškolského a vysokoškolského štúdia. Po jeho skončení pracovala v rokoch 1999 – 2000 ako zástupkyňa vedúceho distribúcie a marketingu Vydavateľstva Lúč, a.s. Košice a nasledujúce tri roky ako obchodná manažérka Vydavateľstva Petit Press a.s. Je spoluautorkou diela Doživotná umiestnenka (2010), ako aj spoluautorkou a zostavovateľkou viacerých regionálnych brožúr a publikácií, medzi inými brožúry Spišská Stará Ves a krajina na brehoch Dunajca (2011), ktorá získala 1.

x

Viac na wikipédii, wikidata Q111962623.

Ingrid Majeriková má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí spisovatelia, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo