Ilia Grigorievič Erenburg

Ilia Grigorievič Erenburg, zdroj wikipédia

Ilia Grigorievič Erenburg (rus. Илья Григорьевич Эренбург; * 27. január 1891, Kyjev, Ruské impérium – † 31. august 1967, Moskva, ZSSR) bol ruský spisovateľ, básnik a publicista.

Život

Narodil sa v Kyjeve 27. januára 1891 v židovskej rodine. Pôvodne mu dali rodičia krstné meno Eliahau. Podobne ako jeho otec však judaizmus nevyznával. Mal tri staršie sestry. V roku 1896 sa s rodičmi presťahoval do Moskvy, kde jeho otec pracoval ako správca pivovaru. Navštevoval známe gymnázium, kde sa spriatelil so svojím rovesníkom, neskôr známym spisovateľom Nikolajom Bachurinom.x

Viac na wikipédii.

Ilia Grigorievič Erenburg má na Slovensku 1 ulíc a námestí.

Zoznam ulíc

  1. Erenburgova, Lučenec
Kategórie: Ruskí spisovatelia, Narodenia 27. januára, Narodenia v 1891, Osobnosti z Kyjeva, Úmrtia 31. augusta, Úmrtia v 1967, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
ε epsilon logo