Igor Bázlik

Igor Bázlik (∗ 5. december 1941, Banská Bystrica), hudobný skladateľ a koncertný klavirista a dirigent http://www.rozhlas.sk/inetportal/2007/index.php?lang=1&stationID=0&page=showNews&id=77509.

Hudbu k piesňam zložil pre spevákov ako napr. Marcela Laiferová, Monika Stanislavová, Zora Kolínska, Tatiana Hubinskáhttp://www.tatianahubinska.estranky.cz/stranka/single, Ivan Krajíček, Karol Duchoň, Peter Stašák, Marika Gombitová, Helena Blehárová, Eva Kostolányiová, Jana Kociánová a mnohých ďalších.

V roku 1958 zmaturoval na Jedenásťročnej strednej škole v Banskej Bystrici. Po maturite odišiel na Konzervatórium do Bratislavy. Po jeho úspešnom absolvovaní v roku 1962 nastúpil na VŠMU v Bratislave, ktorú ukončil v roku 1966.

Ako absolvent sa stal hudobným redaktorom Česko-slovenského rozhlasu v Bratislave, neskôr tam pôsobil ako hudobný režisér. Od roku 1979 pôsobí v slobodnom povolaní ako hudobný skladateľ, dirigent, hráč na klávesových nástrojoch a taktiež ako pedagóg hudobno-dramatického odboru Konzervatória v Bratislave.

x

Viac na wikipédii, wikidata Q5107756.

Igor Bázlik má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí hudobní skladatelia, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo