Hanuš Domanský

Hanuš Domanský (* 1. marec 1944, Nový Hrozenkov, Protektorát Čechy a Morava – † 19. október 2021, Bratislava) bol slovenský hudobný skladateľ a redaktor.

Životopis

Študoval klavír a kompozíciu na Konzervatóriu v Brne u Jána Duchoňa a hru na klavíri u Jaroslava Sháněla. Neskôr na Vysokej škole múzických umení v Bratislave u Dezidera Kardoša (kompozícia). V rokoch 1970 – 1975 bol zástupca vedúceho koncertného oddelenia umeleckej agentúry Slovkoncert. Od roku 1975 pracoval ako zástupca šéfredaktora Hlavnej redakcie hudobného vysielania ČsRo v Bratislave a potom v Slovenskom rozhlase v redakcii symfonickej, opernej a komornej hudby ako vedúci redaktor. Bol nositeľom niekoľkých ocenení.

Dielo

Referencie

Literatúra

x

Viac na wikipédii, wikidata Q12766707.

Hanuš Domanský má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí hudobní skladatelia, Narodenia 24. marca, Narodenia v 1908, Osobnosti z Hranovnice, Úmrtia 15. júla, Úmrtia v 1981, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo