Gustáv Šimkovič

Gustáv Šimkovič (∗ 23. august 1879, Banská Bystrica – † 1. jún 1964, Zvolen) bol hudobný pedagóg, zbormajster, hudobný skladateľ.

Rodina , otec Juraj Šimkovič , matka Anna rod. Gaisbergová

Životopis Ľud. školu navštevoval a štud. na gymnáziu v Banskej Bystrici, potom na evanjelický lýceu v Banskej Štiavnici, 1898 dosiahol učit. diplom, 1904 skončil štúdium kompozície na Somogyiho konzervatória v Budapešti. Správca chóru evanjelický cirkvi a mestskej hudobnej školy vo Zvolene. Organizátor verejného života, člen mestského zastupiteľstva, predseda Meštianskeho spolku. Autor mnohých vokálnych a inštrumentálnych, cirk. skladieb, melodrám na biblické námety i skladieb pre deti ( v rkp.). Jeho pozostalosť je uložená v LHM v Banskej Bystrici.

Literatúra , Slovenský biografický slovník

x

Viac na wikipédii, wikidata Q12766533.

Gustáv Šimkovič má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí hudobní skladatelia, Narodenia 23. augusta, Narodenia v 1879, Osobnosti z Banskej Bystrice, Úmrtia 1. júna, Úmrtia v 1964, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo