Gustav Longauer

Gustav Longauer (∗ 2. september 1911, Donovaly-Polianka – † 17. november 1984, Martin) bol slovenský spisovateľ pre deti a mládež, redaktor. Pseudonym: Gusto L. Monikin, G.L.-Monikin

Rodina , otec: Gustáv Longauer , matka: Alojzia rod. Mydlová , manželka: Monika rod. Smidová

Životopis V roku 1927 - 1931 navštevoval učiteľský ústav v Banskej Bystrici. Učiteľ v Donovaloch, v Podlaviciach, Dúbravici a v Banskej Bystrici. Od roku 1947 korektor v Matici slovenskej, v roku 1953 - 1958 jazykový redaktor vo vydavateľstve Osveta, 1958 - 1967 korektor v TSNP v Martine.

Literárnej práci sa venoval od roku 1938. Spolupracoval s časopismi Slniečko a Matičné čítanie. Venoval sa ochotníckemu divadlu a orgenizácii kultúrnych podujatí, pracovník miestnych odborov MS. V Martine spolupracoval so slovenským spevokolom.

x

Viac na wikipédii, wikidata Q12766527.

Gustav Longauer má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí spisovatelia, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo