Fiodor Filippovič Koňuchov

Fiodor Filippovič Koňuchov, zdroj wikipédia

Fiodor Filippovič Koňuchov (rus. Фёдор Филиппович Конюхов; * 12. december 1951) je ruský cestovateľ, spisovateľ, umelec a kňaz ukrajinskej pravoslávnej cirkvi (Moskovský patriarchát).

Ako prvý Rus absolvoval „cestovateľský Grand Slam“, teda navštívil Severný aj Južný pól a „Korunu Zeme“ - všetkých 7 najvyšších vrcholov jednotlivých svetadielov.

Je zaslúženým Majstrom športu Športového cestovného ruchu (1989), členom Zväzu výtvarných umelcov, Zväzu spisovateľov Ruska a ruského Zväzu novinárov.

Vzdelanie a práca

Vyštudoval mestskú umelecko-technickú odbornú školu № 15 v Bobrujsku (odbor rezbár-inkrustátor), potom Odesskú Námornú školu (ako navigátor) a neskôr aj teologický seminár v Petrohrade.

Slúžil v Baltskej flotile v Kaliningrade. Počas jeho pôsobenia došlo ku konfliktu. Nevydržal šikanu a zneužívanie staršími vojakmi a jednému z nich vylial na hlavu hrniec s horúcou polievkou. Z rozprávania veteránov Fiodora Koňuchova zachránili strážnici a kapitán tretej pozície (v ruskom námorníctve hodnosť zodpovedajúca hodnosti majora v armáde a letectve), ktorý verboval odvážnych námorníkov do špeciálnej jednotky pre dodávku munície Vietkongu. Následne slúžil dva a pol roka ako námorník na lodi vo Vietname.

x

Viac na wikipédii, wikidata Q1962463.

Fiodor Filippovič Koňuchov má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Ruskí spisovatelia, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo