Fiodor Alexandrovič Abramov

Fiodor Alexandrovič Abramov (rus. Фёдор Александрович Абрамов; * 29. február 1920, Verkola, Rusko – † 14. máj 1983, Petrohrad, ZSSR) bol ruský spisovateľ a literárny vedec. Písal romány prevažne z vidieckeho prostredia (tzv. dedinská próza), z obdobia počas a po 2. svetovej vojne.

Životopis

Fiodor Alexandrovič Abramov sa narodil v mnohodetnej rodine v obci Verkola v Archangeľskej oblasti. Mal roľnícky pôvod, ktorého znalosť využil vo väčšine svojich prozaických diel. V roku 1938, po štúdiu na strednej škole, bol prijatý na Filologickú fakultu Leningradskej štátnej univerzity. Jeho štúdium prerušila druhá svetová vojna, Abramov sa prihlásil ako dobrovoľník do domobrany a bojoval na leningradskom fronte.

x

Viac na wikipédii, wikidata Q468277.

Fiodor Alexandrovič Abramov má na Slovensku 1 ulíc a námestí.

Zoznam oblastí

  1. Abramová, obec

Zoznam ulíc

  1. Abramovova, Ostrava

Zoznam bodov

  1. Abramová, autobusová zastávka,
    č.d.27, 038 22 Abramová
Kategórie: Ruskí spisovatelia, Narodenia 29. februára, Narodenia v 1920, Úmrtia 14. mája, Úmrtia v 1983, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo