Eugen Holly

Eugen Holly (pseud. Egon Erich Stampf; , 9. máj 1896, Stupava - † po roku 1940) bol spisovateľ nemeckej národnosti na Slovensku a redaktor novín.

Pochádzal z maďarsko-slovenskej rodiny, bol ženatý a mal 4 deti.

Kariéra Študoval na gymnáziu v Bratislave, počas prvej svetovej vojny študoval v Berlíne na technickej univerzite. Po návrate na Slovensko po vojne od roku 1919 bol redaktorom Volkstimme, týždenníka Korzó, od roku 1925 bol redaktorom Grenzbote a neskôr aj ich zodpovedným redaktorom.

Spočiatku sa orientoval na nemecké robotnícke hnutie v Bratislave a zaujímal protičeskoslovenské postoje. V druhej polovici 20-ych rokov bol korešpondentom zahraničných, najmä rakúskych novín. Bol to bilingválny bratislavský žurnalista a vynikol ako fejtonista. Po Viedenskej arbitráži sa ako redaktor novín angažoval v intenciách maďarského iredentizmu. Emigroval do Maďarska.

x

Viac na wikipédii, wikidata Q42652730.

Eugen Holly má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí spisovatelia, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo