Eugen Gindl

Eugen Gindl (* 2. február 1944, Liptovský Mikuláš) je slovenský novinár, scenárista a aktivista.

Životopis

Absolvoval štúdium na Katedre žurnalistiky Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave, ktoré ukončil v roku 1968. Potom študoval publicistiku a politológiu na univerzite v Západnom Berlíne. Do roku 1983 pôsobil ako reportér týždenníka Život a v rokoch 1983 – 1989 ako publicista a scenárista v slobodnom povolaní. Od roku 1989 je šéfredaktorom časopisu Kozmos. V rokoch 1994 – 2000 bol šéfredaktorom slovenskej prílohy Stredoeurópskych novín (v Denníku SME). V rokoch 1997 – 2000 bol jedným zo zakladateľov a redaktorov mesačníka OS. Ako aktivista občianskych a ekologických protitotalitných združení bol spoluautorom samizdatu Bratislava/nahlas (1987). Bol tiež členom prvého Koordinačného výboru VPN a v roku 1989 založil časopis Verejnosť a stal sa jeho prvým šéfredaktorom. V roku 1995 sa zúčastnil na tvorbe publikácie Šok z prosperity – čítanka z globálnej problematiky.

x

Viac na wikipédii.

Eugen Gindl má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí spisovatelia, Slovenskí dramatici, Narodenia 2. februára, Narodenia v 1944, Osobnosti z Liptovského Mikuláša, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo