Ernest Lovecký

Ernest Lovecký (iný zápis priezviska: Loveczky; maď. Loveczky Ernő; * ?, Sereď, Rakúsko/Rakúsko-Uhorsko, dnes Slovensko – † po 1929) bol slovenský učiteľ, včelár a spisovateľ vecnej literatúry.

Ako učiteľ pôsobil v Križovanoch nad Dudváhom a v Opoji a okolo roku 1929 je doložená jeho pedagogická činnosť v Satu Mare. Venoval sa včelárstvu a písaniu vecnej literatúry týkajúcej sa najmä včelárstva. Vydal praktickú včelársku príručku, ktorá bola v slovenskom preklade rozšírená o včelárske kalendárium a náčrty a zostavil poľovnícky kalendár roku 1929. V roku 1902 na druhej krajinskej poľnohospodárskej výstave v Bratislave dostal diplom za literárnu činnosť.

Personálna bibliografia

x

Viac na wikipédii, wikidata Q48688509.

Ernest Lovecký má na Slovensku 0 ulíc a námestí.

Kategórie: Slovenskí spisovatelia, .
Chýba vám nejaká osobnosť? Uistite sa, že má svoju stránku na slovenskej wikipédii a pridajte ju do kategórie Osobnosti s ulicami. Zmeny sa za pár dní prejavia automaticky aj tu.
Všetky osobnosti na epsilon.sk. Zdrojom dát je Openstreetmap a wikipédia, dáta sú šíriteľné pod licenciou Creative Commons Attribution/Share-Alike License 3.0 Unported.
Spracoval Michal Páleník, ε epsilon logo